Cross Monster

Aktualności


Sffestival - Mistrzostwa Polski Cross Monster

Edycja 2018 Działo się!

Nowy format imprezy przed nami - 27 i 28 lipca 2019 to teraz dwa dni sportu i rozrywki na najwyższym poziomie!

Tymczasem przypomnijmy, co działo się w poprzedniej edycji.

Michał Żołnierczyk, Bartłomiej Trybuła, Piotr Zając i Łukasz Rapacz ze Spytkowic najlepszymi zawodnikami w kraju w nowej dyscyplinie sportu! V Mistrzostwa Polski Cross Monster rozegrane w 28 lipca 2018 roku na stokach Kotelnicy Białczańskiej minęły pod znakiem adrenaliny i mnóstwa atrakcji!

Zmagania rozpoczęły treningi riderów, którym jazda na ogromnej, terenowej hulajnodze Monsterroller dostarcza potężnej dawki endorfin! Dwie konkurencje, Monster Slalom, Zjazd na Krechę o długości 1300 metrów i wyśmienite warunki pogodowe.

Drużyna Spytkowice Team zdecydowanie zdominowała ten wyścig. Tuż za nimi, drugą pozycję zajęła drużyna rhSPORT Kotelnica Team, trzecią Ghosts Podhale Men.

Poza najlepszymi zawodnikami tej dziedziny w mistrzostwach wzięły udział przedstawicielki płci pięknej. Team o nazwie Ghosts Podhale Woman walczył ramię w ramię z pozostałymi uczestnikami i uplasował się na 4 miejscu. Pokaźne nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowali Gmina Bukowina Tatrzańska, Kotelnica Białczańska, Terma Bania, Hotel Bania, Pensjonat pod Kotelnicą, Alpine Pro Polska, Onex Tatoo Zakopane, Pasieka Barć, Restauracja Litworowy Staw, Augustynówka, Sport2000.

Równocześnie z profesjonalnymi zawodami wystartowały mini zawody dla dzieciaków Monster Kids. Najmłodsi fani Monsterrollerów w wieku 6-15 lat stanęli na stracie w ilości ponad pięćdziesięciu w towarzystwie grona kibicujących rodzin.

Tuż po ceremonii dekoracji zwycięzców, na scenie wystąpił Gościnnie Roman Bosski z Drużyny Mistrzów, który oficjalnie otworzył najbardziej kolorowy festiwal tego lata na Podhalu – Kolorową Eksplozję. Tysiące osób zgromadzonych pod Kotelnicą wyrzuciło w powietrze kolorowy proszek a z nieba posypało się confetti!

Festiwal był wypełniony masą dodatkowych atrakcji, takich jak pokazy stuntu motocyklowego FRS Zamość, widowiskowy trial rowerowy i motocyklowy we wspólnym występie Jacka Jarząbka i Przemka Kaczmarczyka, pokaz Jumping frog czyli skaczące żabki od Fitness pod Tatrami, a na koniec dwugodzinny Zumba Maraton Kolorów z najlepszymi instruktorami z Polski i Kolumbii z Martą Jelonek w roli głównej. Energia na scenie przeniosła się na publikę, która zatańczyła wspólnie Zumbę skąpana w hektolitrach… piany! Festiwal zakończyła Piana Party z potężnym wyrzutem confetti we wszystkich kolorach tęczy!

Organizatorem wydarzenia była firma rhSPORT we współpracy z Ośrodkiem Narciarskim Kotelnica Białczańska. Patronat medialny objęli Czwórka - Polskie Radio, TVP3, Tygodnik Podhalański, podhale24.pl, regiontatry.pl.

 

Wyniki eliminacji Monster Slalom

Wyniki Monster Slalom

Wyniki Zjazd na Krechę

 

 

powrót ...